• Укр Рус
+38 (097)185-82-22 +38 (093)985-82-22

Новини ринку будматеріалів

Так, за січень-лютий 2015 лицьового і клінкерної цегли було продано провідними підприємствами галузі на 40-50% більше порівняно з відповідним періодом 2014 року, а вироблено взагалі в два рази більше. Аналогічна ситуація і з іншими матеріалами: виробництво бетонних блоків, наприклад, зросло на 143%, а сухих сумішей - на 119%.

«У січні-лютому 2015 стали більше купувати будматеріали. Їх більше справили, але не будували.», - Зазначив «Вістям» Іван Салій.

В першу чергу, такий ажіотаж пояснюють тим, що забудовники намагалися закінчити зведення поточних об’єктів, і зробити запас на майбутнє до подорожчання - його прогнозують у випадку, нового підвищення курса долара. Чим дешевше компанії зможуть будувати житло, тим довше вони зможуть тримати ціни і активніше нарощувати продажі квартир, де поки демонструється не найкраща статистика: за минулий рік обсяги будівництва скоротилися на 27%.

Бояться зростання цін

Населення теж не відставало. Ті, хто давно планував побудувати свій заміський будинок, купити квартиру або зробити в ній ремонт, теж намагалися заздалегідь придбати всі необхідні матеріали. «Практично на всі найменування ремонтного асортименту виріс попит. Адже ціни вже піднялися на 20-30%, і якщо долар не стабілізується, розцінки будівельних магазинів можуть зрости ще сильніше», - сказав Іван Салій.

Збільшується інтерес українців і до будівельного інвентарю та техніки. Причому, щоб заощадити люди стали частіше робити придбання в інтернеті: як повідомили «Вістям» на OLX.ua, цього року кількість закритих операцій в рубриці «Будівництво/ремонт» збільшилася більш ніж в три рази. 

Хочуть продавати наше 

Сукупно імпортні будівельні та оздоблювальні матеріали подорожчали втричі (пропорційно девальвації гривні), а українські - в середньому на 30-60% залежно від виду та виробників. Рух цін був не рівним і непропорційним, і не рідко залежав від запасів наших магазинів на складах.

Наприклад, плитка розміром 20х30 піднялася в ціні мінімум на 15%, а 30х60 - на 20%. А 30-кілограммовий мішок німецької штукатурки подорожчав з 70-80 грн до 110-120 грн.

Десятилітрова ж банка настінної фарби українського виробництва зараз коштує близько 1000 грн (рік обходилася в 500-600 грн.), імпортна - близько 2300 грн (1500 грн).

Магазини намагаються зараз скоротити в асортименті частку товарів закордонних виробників. Оскільки ціни на них виросли набагато істотніше, ніж на українські товари, а люди просто не готові витрачати більше грошей. Коли і наскільки підвищувати розцінки - кожен виробник сам вирішує в певний момент, але якщо курс долара знову підніметься, то цінники піднімуть постачальники, і перегляд вартості буде повсюдним.

За рівнем 2014-го

З оглядкою на обсяги закупівель будматеріалів, напередодні будівельного сезону робляться оптимістичні прогнози по зведенню нового житла. «Очікування у ринку позитивні. Починається будівельний сезон і, якщо говорити про обсяги, то, думаю, ми збережемо рівень минулого року», - сказав «Вістям» Іван Салій. Експерти розраховують, як на активне зведення багатоквартирних будинків компаніями, так і на активізацію приватного будівництва. 

На цьому русі розраховують наростити продажі і продавці оздоблювальних матеріалів. «Люди купують нерухомість і починають робити там ремонти. Зараз якраз  сезон, тому й попит на матеріали буде зростати», - спрогнозував Іван Салій. 

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно